O badanie wariografem mówi się bardzo często. Tylko co to właściwe jest? Kiedy stosuje się tego typu badanie? Na czym dokładnie polega? Sprawdzamy!

Badanie wariografem – co to takiego?

Badanie wariografem zwane również wykrywaczem kłamstw to bardzo popularne badanie. Dzięki niemu można ustalić prawdomówność badanej osoby za pomocą specjalnego urządzenia. To ono bada i wykrywa wszelkiego typu zmiany w ciśnieniu krwi, częstotliwości oddechu, czy przewodnictwu skóry. Jednak samo urządzenie nie gwarantuje zadowalających efektów, jeszcze potrzebna jest osoba, która będzie umiała zinterpretować wyniki. Specjalistów od badań wariografem znajdziesz na stronie wykrywaczklamstw.pl

Badanie wariografem – kiedy jest stosowane?

Przesłanki do wykonania badania bywają różne. Najczęściej zaleca się wykonanie badania wariografem w sprawach sądowych. Stronami poddawanymi badaniu mogą być jednakowo oskarżeni, poszkodowani, jak i świadkowie. Badanie daje zwykle 80% skuteczność, lecz jego wyniki nie mogą przesądzać o wyroku. Warto jednak wiedzieć, że badanie wariografem ma również zastosowanie w wielu innych przypadkach. Zastanawiasz się, jakich? Okazuje się, że wykrywacz kłamstw to dobry sposób na zbadanie niewierności, czy wykrycie kradzieży w firmie. Tak naprawdę można go zastosować wszędzie tam, gdzie chcemy sprawdzić, czy mamy do czynienia z podejrzeniem popełnienia jakiegoś przewinienia i chcemy ustalić, czy podejrzany na coś z tym wspólnego.

Badanie wariografem a prawa osoby, która ma się mu poddać

Choć badanie wariografem okazuje się bardzo pomocne w wyłapaniu kłamstw, to nie można zmusić nikogo do poddania się jemu. Badanie wykrywaczem kłamstw jest dobrowolne i bez zgody oskarżonego, pokrzywdzonego, świadka, czy też niewiernego męża lub żony nie może być wykonane. Jednak warto mieć świadomość, że osoby, które nie mają nic do ukrycia, na takie badanie się zgadzają. Z kolei osoby, które nie wyrażają zgody na przeprowadzenie badania, mogą być traktowane jako te, które mają coś do ukrycia, lub po prostu są winne zdradzie, przewinieniu, kradzieży itp.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.