Darmowy hosting – czy warto?
W ramach darmowego hostingu stron firmy oferujące tego typu usługi często udostępniają internautom możliwość założenia bloga. Blogi są bardzo popularną w Internecie formą prowadzenia zapisków, zarówno prywatnych, jak i tych publikowanych dla szerszego grona czytelników. W kontekście usługi jednak najważniejsze jest to, by prowadziło się je wygodnie i intuicyjnie. W tym celu przydaje się oferowany przez dostawców hostingu system blogowy, często bardzo rozbudowany, funkcjonalny, ale jednocześnie prosty w użyciu. Dostępne są też opcje dowolnego modyfikowania założonej strony pod względem wizualnym, albo wręcz przeciwnie – korzystania z gotowych skórek i szablonów. Moderacja komentarzy, tworzenie czarnych list użytkowników czy możliwość utworzenia rozbudowanej galerii zdjęć to dodatkowe atuty. Usługodawcy proponują też użytkownikom specjalne dodatki np. darmowe robuxy, które automatycznie optymalizują bloga pod względem wyszukiwarek internetowych, dlatego jego twórca ma ułatwione zadanie pozycjonowania swojej strony, jeśli mu na tym zależy
Dlaczego darmowy hosting
Dlaczego wybrać hosting darmowy, a nie płatny? Na to pytanie łatwo znaleźć odpowiedź, a nawet kilka. Po pierwsze dlatego, że to, co jest za darmo, daje nam możliwość oszczędzenia. Ale poza oczywistymi względami ekonomicznymi liczy się też to, że w obecnych czasach darmowe usługi wcale nie muszą być słabszymi usługami. Czasy, kiedy darmowy równało się gorszy, minęły już dawno i odeszły w niepamięć. Ponadto darmowy hosting zmniejsza ryzyko. Jeśli chcemy rozpocząć przedsięwzięcie od założenia np. strony internetowej o określonej domenie, to hostowanie jej za duże pieniądze wymaga od nas dodatkowego wkładu finansowego.
A co gdy przedsięwzięcie nie powiedzie się?
Wtedy okazuje się, że wyrzuciliśmy nasze pieniądze w błoto. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest bezpłatny hosting, który nie naraża nas na absolutnie żadne straty finansowe. Czy trzeba dodawać coś jeszcze? W końcu w każdym interesie w mniejszym lub większym stopniu chodzi o pieniądze, więc należy do nich podejść z należnym szacunkiem i nie narażać się na ich bezsensowną utratę.